Nastava: Previšić

Profesor Martin Previšić neće održati izbornu nastavu iz kolegija Goli otok u četvrtak 18. travnja.

Studijsko putovanje

Izborni kolegij Fakulteta političkih znanosti „Kulturalna trauma i politike pamćenja“ (prof. dr. sc. Nebojša Blanuša), u suradnji s izbornim kolegijem „Javna povijest“, poziva studente i studentice povijesti da se pridruže studentima politologije i novinarstva na studijskom putovanju od 13. do 19. svibnja 2024. Terenska nastava obuhvatit će brojna mjesta sjećanja na putu od Zagreba, Gospića, Zadra, Knina, Dubrovnika i više mjesta u njihovoj okolici. Svi troškovi puta, smještaja i prehrane su pokriveni i ne uključuju nikakvu financijsku participaciju studenata.  Zainteresirani se mogu sa svim pitanjima slobodno javiti e-mailom profesoru Branimiru Jankoviću.

Izvanredni ispitni rok

Uprava Filozofskog fakulteta  je odredila izvanredni ispitni rok u trajanju od 18. do 24. travnja 2024. Studenti koji žele polagati neki kolegij neka se jave profesorima do 15. travnja 2024. nakon čega će ispitni rok biti otvoren u ISVU sustavu.

Natječaj za Nagradu za najbolji rad mladih povjesničara iz povijesti Slavonije, Srijema i Baranje

Hrvatski institut za povijest – Podružnica za povijest Slavonije, Srijema i Baranje raspisuje 12. natječaj za godišnju nagradu Podružnice pod nazivom Nagrada za najbolji rad mladih povjesničara iz povijesti Slavonije, Srijema i Baranje.  Sve potrebne informacije o Natječaju, uključujući i propozicije, mogu se pronaći na mrežnim stranicama Podružnice: http://hipsb.hr/natjecaj-nagrada-za-najbolji-rad-mladih-povjesnicara-iz-povijesti-slavonije-srijema-i-baranje-2024/.

Nastava: Nikolić Jakus

Profesorica Zrinka Nikolić Jakus zbog bolesti neće održati nastavu u četvrtak 21. ožujka.

Nastava: Tomašegović

Profesor Nikola Tomašegović neće održati nastavu na seminaru u sklopu kolegija Hrvatska povijest 19. stoljeća u srijedu, 20. ožujka, zbog bolesti. Studenti će biti obaviješteni o terminu nadoknade.

Nastava: Profesori na stručnoj ekskurziji u Apuliji

U razdoblju od 2. do 9. ožujka 2024. sljedeći profesori Odsjeka za povijest bit će na stručnoj ekskurziji u Apuliji i neće držati redovnu nastavu: Borislav Grgin, Tvrtko Jakovina, Zvjezdana Sikirić Assouline, Inga Vilogorac Brčić, Goran Hutinec, Luka Špoljarić i Filip Budić.

Nastava: Marić

Profesorica Dea Marić danas, 26. veljače, neće održati nastavu zbog bolesti u obitelji.

Nastava: Jurin Starčević

Profesorica Kornelija Jurin Starčević će s nastavom u ljetnom semestru započeti 4. ožujka.